Wody termalne Słowacja


Baseny termalne Słowacja

Wody termalne / baseny termalne Słowacja - Termalne baseny są rozmieszczone na całym obszarze Słowacji. Słowackie baseny termalne oferują szeroki wachlarz chemicznych i fizycznych właściwości wód termalnych. Różnorodność fizycznych ichemicznych właściwości wody termalnej jest stosowany w leczeniuróżnych problemów zdrowotnych ludzi. Na Słowacji istnieją 123 źródła termalne, z których najwyższą temperaturę osiąga woda w Velkym Mederze - dawnym Čalovie, powiat Dunajská Streda - 94,0 ° C. Źródła termalne na Słowacji wykorzystywane są w uzdrowiskach, na kąpieliskach termalnych i w aquaparkach.


  •  Baseny termalne Velky Meder - Thermal Corvinus


  • Baseny termalne Velky Meder - Thermal Corvinus. Baseny termalne w Velkym Mederze – termy z długoletnią tradycją. Termy - baseny termalne w miejscowości Velky Meder mają długą tradycję i są dogodnie dla dojazdu samochodem z Polski. Leży tylko 65 km od Bratysławy, w pobliżu granicyaustriackiej i węgierskiej, pozwalając na wizytę w innych krajachw okolicy Velky Meder. Lecznicze właściwości wody w basenachtermalnych w Velkym Mederze pomoże wyeliminować schorzeniaruchu. Kąpiele termalne w Velky Meder oferuje swoim klientomszeroką gamę usług. Znajdziesz miejsce na regeneracje,rekreacje, rozrywkę, wysokiej jakości zakwaterowanie orazmożliwość skosztowania kulinarnych specjałów regionalnej południowej Słowacji w obiektów gastronomicznych irestauracjach.
 


  • Baseny termalne Besenova Slowacja


  • Kąpielisko termalne Besenova ma 8 basenów zewnętrznych i trzy zadaszone, ośrodek wellness,centrum relaksu, restaurację, saunę i pozwala na mnóstwoaktywności. Baseny pływackie są napełnione wodą o temperaturze28-40°C, która zawiera składniki mineralne. Woda wspomaga walkę zwieloma chorobami, np.: reumatycznymi i urologicznymi oraz układuoddechowego. Woda w basenach zewnętrznych ma kolor czerwono-brązowyi charakterystyczny zapach, co świadczy o dużej zawartościminerałów.
 

  • Baseny termalne Aquapark Tatralandia


  • Tatralandia to największy wodny ośrodek rozrywki i wypoczynku na Słowacji, w Czechach i w Polsce i, równocześnie, najbardziej udany projekt ruchu turystycznego na Słowacji w ciągu ostatnich 10 lat, który koniecznie musicie odwiedzić, a jeżeli raz przyjedziecie na pewno będziecie chcieli tu wrócić... Położony jest wśród wspaniałej scenerii gór na północnym brzegu sztucznego jeziora Liptowska Mara, z pięknym widokiem na Zachodnie i Niskie Tatry. Lecznicza woda termalna wypełniająca baseny jest wśród wód Liptowa wyjątkowa. Jej częścią składową są wody z morza, które wypełniało Kotlinę Liptowską przed 40 milionami lat. Mineralna woda Tatralandii działa leczniczo na aparat ruchowy i oddechowy.
 

  • Baseny termalne Sturovo - Slowacja


  • Kąpielisko termalne Sturovo. Kąpieliskotermalne Sturovo.Do wyposażenia obiektu należą zjeżdżalnie, minigolf, tenisstołowy, wypożyczalnia sprzętu sportowego, siatkówka plażowa,boisko sportowe, korty tenisowe, tor do wyścigów samochodowych, zapewnia również możliwość jazdy konno. Jezioro o powierzchni 2ha pozwala na żeglarstwo, kolarstwo i rybołówstwo. Nie brakuje turestauracji i budek z przekąskami. W przypadku niesprzyjającychwarunków atmosferycznych do dyspozycji pozostaje kryty basen z wodątermalną, który jest dostępny przez cały rok. Temperatura wodywynosi 30-38C. Woda termalna wspomaga leczenie chorób stawów, kręgosłupa,uwalnia zmęczenie mięśni i sprzyja ogólnej regeneracji organizmu.Temperatury dnia w miejscowości Sturovo i okolicy na podstawiewieloletnich pomiarów w miesiącach maj, czerwiec i wrzesieńwynoszą 25-31 C
 

Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.